Rehabilitacja krzyża w sektorze lędźwiowym

Wysiadujący przebieg życia, za mała ilość ruchu oraz nieodpowiednia postura ciała całkowicie prowadzi na nastu bolączek kręgosłupa. Wśród klientów przybywających do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj mówi się o silnym, odrętwiającym bólu krzyża w odcinku lędźwiowym. Nowoczesna rehabilitacja rusza temu kłopotowi naprzeciwko jak również postuluje kilka różnych taktyk, dzięki jakim, rzeczywiście możemy uwolnić się od potocznego bólu krzyża. Wśród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, mianowana TENS. Wspomniana metoda rehabilitacyjna bazuje na naklejaniu do skóry specyficznych elektrod na poziomie boleści, ale i w zależności od pojedynczych przypadków. Ponadto, przez każdorazowe elektrody przemieszcza się energia o przeciętnym, lub wybujałym natężeniu. Co pozyskujemy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Mianowicie, energia aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, dynamizuje ukrwienie, wobec powyższego odnawia mięśnie oraz nerwy, a równocześnie je wycisza.

Prócz tego zabieg rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ponadprogramową korzyść, a więc stymuluje układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a prościej opowiadając po prostu obsadza nas w bardzo dobry nastrój. Tak jak przywołano kilka słów temu ten gatunek rehabilitacji stosowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich pochodnych.

Uprzedza się także, iż tej techniki rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można wykorzystać u osobowości z nieprawidłowościami tętna serca jak też u jednostek z implantowanymi rozrusznikami serca. W sprawie osób powyżej wymienionych faktycznie można zastosować różnorakie sposoby rehabilitacyjne, na przykład ilustrując zadania ogólnousprawniające spełniane na sali rehabilitacyjnej.

Oznaczone , , , ,