Nauczanie informatyczne

Wydawać by się mogło, iż informatyka to dość nowiutki przedmiot w szkółce, ale nic bardziej mylnego, gdyż początkowe zajęcia odbywały się systematycznie w dwóch technikach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtenczas ćwiczenia odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim. Natomiast w wszechstronny zasięg rąk komputery zaczęły trafiać w latach 80 XX wieku, wówczas kompy stały się powszechne jak również ogólne, tytułowano je wtenczas osobistymi kompami (PC). W roku 1985 pojawił się naczelny ogólnodostępny scenariusz nauczania informatyki w ogólnikach, ułożony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne a także zatwierdzony przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Prymarne ćwiczenia w podstawówce były przeznaczone głównie programowaniu komputerów, ze względu na to, iż nie było oprogramowania użytkowego oraz szkoleniowego oraz nie istniała jeszcze wówczas sieć komputerowa.

Kiedy z dalszą chwilą pojawiało się już software faktycznie bardziej przygotowawcze, wtedy powiększało się zainteresowanie programami. Tymczasem w podstawówce kładziono już większy akcent na czynności wyszukiwania a także użytkowania informacji a także tak też się dzieje po dzień dzisiejszy.

Oznaczone , ,